[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZELADZI

Odwiedziny Lwa Lucjana

0 044Niecodzienny gość zawitał do naszej biblioteki w poniedziałek 18 maja. W asyście Pani Kasi i Pani Marioli – pracownic ING Banku Śląskiego z Będzina, pojawił się wielki pluszowy lew Lucjan, bohater książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pt. „Lucjan: lew, jakiego nie było”.

Na odbywające się co miesiąc w naszej placówce spotkania z cyklu Zawodowcy czytają dzieciom w ramach ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom licznie stawiły się panie przedszkolanki oraz dzieciaki z Przedszkola nr 11. Przedszkolaki wysłuchały kilku śmiesznych wierszyków, odpowiadały na pytania zadawane przez pracownice banku oraz zadawały trudne pytania lwu Lucjanowi (m.in. dlaczego nie jest dziewczynką?, i gdzie ma sukienkę?). Spotkanie minęło w bardzo przyjaznej i miłej atmosferze. 

0 104

Każde dziecko otrzymało upominek (znaczki odblaskowe, cukierek oraz książki – oczywiście o lwie Lucjanie) a także ogromne pomarańczowe balony, które z dumą zabrali ze sobą do przedszkola. Warto nadmienić, że książka „Lucjan: lew, jakiego nie było” powstała, jako narzędzie programu biblioterapeutycznego ING Banku Śląskiego „W towarzystwie lwa”.

0 095Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Czeladzi