spotkanie

[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH

Spotkanie autorskie

spotkanieMiejska Biblioteka Publiczna  w Siemianowicach śląskich gościła w swoich progach dwie wspaniałe kobiety: panią Monikę Oleksę – autorkę książek „Miłość w kasztanie zaklęta”, „Ciemna strona miłości„, „Samotność ma twoje imię” i Gabrielę Kotas – poetkę, która wydała tomik poezji „Pogodna dojrzałość”. Panie zaprezentowały historię swojej przygody z pisaniem i zdradziły kulisy warsztatu twórczego. Opowieści przeplatane były fragmentami poezji i prozy.

Można powiedzieć, że przesłanie spotkania sprowadza się do tego, by cieszyć się życiem oraz tym co nas spotyka. Szczęście jest tuż obok i na wyciągnięcie ręki, ale bardzo często tego nie dostrzegamy. Autorki obaliły także mit, jakoby na pewne rzeczy czasem może być za późno. Otóż nic bardziej mylnego! Przykładem jest pani Gabriela, która w dojrzałym wieku rozpoczęła swoją pisarską karierę, o czym wspominała będąc niedawno gościem programu „Pytanie na śniadanie” w TVP.

Nie zabrakło także rozmów z gośćmi, jak również wspólnego śmiechu, podczas słuchania krótkiego odcinka „blogonoweli” pani Moniki o perypetiach sanatoryjnych Eulalii. Po spotkaniu można było nabyć książki autorek, oczywiście z pamiątkowym autografem.

spotkanieNadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Siemianowicach