pokaz

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W BĘDZINIE

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA CZYTELNIKA BĘDZIŃSKIEJ KSIĄŻNICY

 PASOWANIEObietnicą odkryjemy nasze pasje, nasze miejsca ukochane, bohaterów i przyjaciół w książkach, które nam są dane, ponad 100 siedmio i ośmiolatków złożyło ślubowanie podczas uroczystości Pasowania na Czytelnika Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Tegoroczna jubileuszowa uroczystość przyjęcia w grono czytelników najmłodszych mieszkańców miasta odbyła się 20 listopada w będzińskiej książnicy pod honorowym patronatem prezydenta miasta Będzina.

Pasowanie na Czytelnika to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu biblioteki, które podkreśla rolę czytania w życiu młodego człowieka, jego wpływ na rozwój dziecka, wzbogacenie wiedzy i wyobraźni. W będzińskiej bibliotece tegoroczna uroczystość została zorganizowana po raz 30. W ten sposób w grono rycerzy książki zostało przyjętych już 2 344 młodych entuzjastów czytania.

ślubW tym roku młodzi będzinianie zostali Pasowani na Czytelnika przez Darię Paterek, Wiceprezydenta Miasta Będzina oraz Sebastiana Szaleńca, Pełnomocnika Prezydenta Miasta Będzina. Pamiątkowe dyplomy oraz książkę „Ilustrowany atlas świata” symbolizującą ich czytelnicze zainteresowania dzieci otrzymały z rąk Krzysztofa Malczewskiego, dyrektora biblioteki. Książki oraz dyplomy zostały ufundowane m.in. przez Miasto Będzin, wspierające cenne inicjatywy stymulujące edukację, rozwój i wrażliwość najmłodszych jego mieszkańców.pokazZ okazji jubileuszu podczas uroczystości pojawiło się „Zamieszanie w świecie baśni”. To efekt wizyty molików książkowych z Teatru Trip ze Świętochłowic, które otwierając kolejne baśnie pozwolili niektórym bohaterom uciec z kart książek. Na szczęście nowo pasowani rycerze książek odnaleźli zagubione postaci i tańcem oraz zabawą zmotywowali je by powróciły do świata ich ulubionych baśni.

Do zabawy w świecie literatury zaproszeni zostali także rodzice, którzy razem z dziećmi odegrali kilka bajkowych scenek. Wszystko po to by podkreślić wyjątkowość uroczystości i zachęcić dzieci oraz ich rodziców do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z książek, które są niewyczerpanym źródłem wiedzy oraz inspiracji do mądrej i twórczej zabawy.

pokazNadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie