MALOWANIE

[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZECHOWICACH-DZIEDZICACH

„Jaki piękny pech!” – warsztaty dla dzieci

 MALOWANIE„Trzynastego – mówią słowa popularnej piosenki – wszystko zdarzyć się może”. A 13 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach był naprawdę wyjątkowy. Tego dnia zaprosiliśmy naszych najmłodszych czytelników do restauracji Dobre Smaki w centrum handlowym Stara Kablownia, gdzie zorganizowaliśmy dla nich dwa spotkania pt. „Jaki piękny pech!”. W pierwszym z nich wzięły udział przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 11. Natomiast, drugie miało charakter otwarty i było adresowane do dzieci w wieku 4-8 lat.

Oba spotkania rozpoczęły się od powitania i przedstawienia, w czym pomogła nam biblioteczne maskotka – reniferek. Następnie wspólnie zastanawialiśmy się, co według wierzeń przynosi nam pecha. Okazało się, że naszym gościom niestraszny jest 13-tego w piątek, czarny kot, pęknięte lustro czy przejście pod drabiną, ponieważ znają niezawodne sposoby na odczarowanie pecha. A są to: odpukanie w niemalowane drewno, odnalezienie biedronki z siedmioma kropkami lub czterolistnej koniczynki, a przede wszystkim uśmiech i optymizm.

Kolejnym punktem spotkania było malowanie talerzy – zadanie o tyle trudne, że nasi mali artyści mieli do dyspozycji tylko dwa kolory farb – czarny i biały. Po zakończeniu prac przyszedł czas na teatr cieni, a następnie na stylowe pamiątkowe fotografie.talerzdekoracjeNa zakończenie spotkania właściciele restauracji Dobre Smaki poczęstowali wszystkich uczestników pyszną pizzą.

I tak 13-tego w piątek stał się okazją do świetnej zabawy i z całą pewnością żaden z naszych gości nie myślał już o pechu.

Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach