aktorzy

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

„Dawno, dawno temu w odległej galaktyce…” – finał konkursu plastycznego

aktorzyPo sukcesie konkursu wiedzy „Biblioteka kontratakuje” a przed premierą długo wyczekiwanego kolejnego epizodu „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”… Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla zaprosiła do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Dawno, dawno temu w odległej galaktyce”. Tematem konkursu było wykonanie ilustracji, pracy komputerowej, kukiełki lub pacynki tematycznie związanej z bohaterami „Gwiezdnych wojen”.

W konkursie wzięło udział 310 uczestników z całej Polski: Warszawy, Koszalina, Szczecina, Kielc, Rzeszowa, Wiskitek, Krakowa, Ścinawy, Mysłowic, Zamościa, Katowic, Dziergowic, Skierniewic, Gliwic, Chełma, Bolesławca, Łodzi, Zielonej Góry, Gierałtowic, Mińska Mazowieckiego, Białegostoku, Cieszyna, Włocławka i oczywiście z Raciborza i powiatu raciborskiego. W sumie na konkurs wpłynęło 298 prac. Prace oceniane były w następujących kategoriach wiekowych: do 6 lat, 7-10 lat, 11-14 lat, pow. 15 lat i kategoria rodzinna.

Uroczystość ogłoszenia wyników konkursu i wręczenia nagród odbyła się w piątek 27 listopada w Bibliotece przy ul. Jana Kasprowicza 12. Finał uświetnił występ grupy teatralnej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 pod kierunkiem Anny Płonki, który wprowadził zgromadzonych gości w kosmiczny świat.

PRZEDSTAWIENIEPo wręczeniu laureatom nagród i dyplomów, w mieszczącej się w bibliotece Galerii GAWRA oficjalnie otwarto pokonkursową wystawę „Dawno, dawno temu w odległej galaktyce”. Wystawę można oglądać do końca roku w godzinach otwarcia biblioteki.

Zobacz, kto zwyciężył w konkursie – wyniki oraz obszerna fotorelacja z finału na www.biblrac.pl!

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu