[Relacja] BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZERWIONCE-LESZCZYNACH

Kolędowanie 1W ostatnim czasie w Bibliotece Publicznej w Czerwionce-Leszczynach odbyło się wiele interesujących wydarzeń.

Kolędowanie

15 stycznia miało miejsce w Bibliotece Centralnej wspaniałe spotkanie kolędowe, które poprowadziła nauczycielka muzyki – Mirosława Mołdrzyk-Wyleżoł z grupą uczennic z Zespołu Szkół w Bełku. Występ był bardzo różnorodny, a wykonywane kolędy i pastorałki opracowane były w tak ciekawej aranżacji, że z chęcią do śpiewania włączyła się zgromadzona publiczność w Bibliotece.
Biblioteka Publiczna dziękuje Pani Mirosławie Mołdrzyk-Wyleżoł za przemiły wieczór spędzony w świątecznej atmosferze.

Kolędowanie1a

Bajkowa edukacja teatrzyk

Pierwsze spotkanie dzieci z Przedszkola Pod Jarzębiną w ramach projektu „Bajkowa edukacja globalna z teatrzykiem kamishibai”.
Program „Edukacja globalna dla najmłodszych” to kolejna edycja projektu skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Przybliżając dzieciom kulturę Azji, Afryki i Ameryki Południowej i Środkowej, pragniemy ukazywać różnorodność, ale i podobieństwa regionów świata, a przez to – pobudzać do solidarności międzyludzkiej już najmłodszych.

Teatrzyk 1Teatrzyk1a

Święto makówek

Stoisko kreatywne Biblioteki Publicznej na Święcie Makówek cieszyło się sporym zainteresowaniem. Najmłodsi uczestnicy wykonywali kolorowe kartki świąteczne oraz różnorodne choinki. Humory i pogoda dopisały.

Makówki1aMakówki3

Czytanie na dywanie – F.6

Spotkanie dzieci ze świetlicy ze Szkoły Podstawowej w Przegędzy z bibliotekarką filii bibliotecznej nr 6 w ramach cotygodniowego projektu „Czytanie na dywanie”. „Nowe szaty cesarza” – H.CH. Andersena to kolejna opowieść, z którą zapoznały się dzieci ze świetlicy szkolnej. Przedstawiona historia uświadomiła im, że pochlebstwo i tchórzostwo to zły sposób postępowania.

Czytanie na dywanieCzytanie na dywanie2

Mikołaj – F.10

W placówce bibliotecznej w Stanowicach trwa atmosfera mikołajkowo-świąteczna.
Filia biblioteczna nr 10 ze Stanowic wraz ze Stowarzyszeniem „Najważniejsza jest Tradycja” zorganizowała 9 grudnia dla małych czytelników imprezę mikołajkową. Imprezę uświetnił występ wychowanków z Placówki Wsparcia Dziennego w Leszczynach , które wystawiły przedstawienie pt. „List do Mikołaja”. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały przedstawienie, które nagrodziły gromkimi brawami. Następnie do Biblioteki zawitał św. Mikołaj z upominkami. Wszystkie dzieci otrzymały słodycze oraz kolorowe książeczki.

Mikołaj 1Mikołaj2
Wystawa w starostwie w Rybniku

10 grudnia w Galerii Starostwa Powiatowego w Rybniku, odbył się wernisaż wystawy koronek Koła Rękodzieła Artystycznego działającego przy Bibliotece Publicznej w Dębieńsku Wielkim pt. „Szydełkowanie z pasją”. Wystawa była zwieńczeniem 10 lat działalności koła „Szydełkowania z Pasją”, które działa w Bibliotece Publicznej.
„Współczesna biblioteka to miejsce, w którym nie tylko wypożycza się książki, ale to przede wszystkim miejsce spotkań, dialogu i integracji społeczności lokalnej” – mówi dyrektor biblioteki doceniając szeroką działalność kulturalną filii bibliotecznej w Dębieńsku Wielkim kierowanej przez Barbarę Grzegorzyca.
Zdjęcia udostępnione za zgodą Starostwa Powiatowego w Rybniku.

WystawaWystawa1

MDON- Miedzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w Bibliotece Publicznej w Czerwionce-Leszczynach 3 grudnia Młodzież z Terapii Zajęciowej przedstawiła współczesną wersję bajki o Kopciuszku dzieciom klasy IIIa z Zespołu Szkół nr 4 w Czerwionce-Leszczynach.
Obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych, do których włączyła się Biblioteka stają się okazją do zwiększenia świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia także w społecznym, gospodarczym i kulturowym.

mdonmdon2