[Zapowiedź] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Warsztaty z rysownikiem Szymonem Telukiem w bibliotece

PLAKATJuż wkrótce rozpoczną się ferie zimowe, a w raciborskiej bibliotece ruszy Akademia Detektywów – miejsce, w którym dzieci razem z Lasse i Mają założą Biuro Detektywistyczne, dowiedzą się jak w 9 dni zostać Sherlockiem Holmesem i będą podążać tropem detektywa Pozytywki.

Jedną z atrakcji dla młodych detektywów, będą warsztaty z rysownikiem Szymonem Telukiem – malarzem, rysownikiem, ilustratorem, karykaturzystą, wykładowcą Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu, pracownikiem dydaktycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego, gdzie prowadzi Studio rysunku koncepcyjnego i komiksu.

– W pierwszy dzień ferii, 15 lutego zapraszamy na bezpłatne warsztaty, w trakcie których młodsze dzieci sporządzą portret pamięciowy przestępcy… na wesoło a młodzież weźmie pod lupę komiks detektywistyczny – informuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor biblioteki.

Warsztaty dla detektywów w wieku 6-12 lat odbędą się w godz. 11-14. W programie m.in. omówienie różnic między portretem, a karykaturą, krótka historia karykatury, przykłady karykatur kilkuset gwiazd filmu i oczywiście zajęcia praktyczne – rysowanie na żywo karykatur uczestników warsztatów oraz tworzenie portretów pamięciowych z przymrużeniem oka.

– Młodzież od 13 lat zapraszamy również w poniedziałek 15 lutego w godz.14-17. Specjalnie dla nich Szymon Teluk omówi zasady rysowania komiksu, zaprezentuje znane postaci z komiksów i filmów animowanych oraz narysuje na żywo komiks detektywistyczny – mówi Magdalena Pordzik-Paskuda z Działu Promocji.

Warsztaty odbędą się w EURECE – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kasprowicza 12. UWAGA! Obowiązują wcześniejsze zapisy w bibliotece lub pod nr tel. 32 415 35 88.

spotkanie