zajęcia

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Tajemnicza pisarka z Krakowa odwiedziła Akademię Detektywów

SPOTKANIERaciborska biblioteka, w ramach Akademii Detektywów, zaprosiła wszystkich miłośników krasnoludków, wróżek i innych magicznych stworzeń na bardzo ciekawe, pełne dziecięcego humoru spotkanie z Melanią Kapelusz – autorką książek dla dzieci i pamiętnika tytułowego bohatera magazynu „Świerszczyk”.

Oprócz głośnego czytania opowiadań z książek „Koty, czyli historie z pewnego podwórka” i „Tajemnica pewnej sąsiadki”, gość biblioteki zachęcił małych detektywów do rozmowy na temat przyjaźni, zasad savoirvivru czy pracy pisarza. Dzieci interesowało kiedy Melania Kapelusz wydała pierwszą książkę, czy pisanie książek jest ciężką pracą, skąd biorą się wszystkie mądre słowa w bajkach i co zrobić, kiedy… skończą się kartki do pisania.

– Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały Melanii Kapelusz i chętnie zadawały jej pytania. Po spotkaniu, uczestnicy naszych zajęć mogli kupić książki pisarki i zdobyć autograf – podsumowuje kolejny dzień ferii w bibliotece Marzena Mróz, kierownik EUREKI- Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży.

zajęciaZapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na stronie internetowej biblioteki: www.biblrac.pl

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu