[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

Recital Olgi Bończyk

DSC05058 DSC05098

22 października czytelnicy dąbrowskiej książnicy mieli okazję spotkać się z Olgą Bończyk – aktorką teatralną i filmową, wokalistką, szerszej publiczności znaną z roli Edyty Kuszyńskiej – anestezjolog w serialu TVP 2 „Na dobre i na złe”.
Artystka ujęła zgromadzoną w bibliotece publiczność ciepłą barwą głosu, niebywałą ekspresją, wrażliwością i wdziękiem. Interpretacje wykonywanych przez Olgę Bończyk utworów otwarły przed słuchaczami bogatą paletę nastrojów i emocji. Publiczność nie tylko słuchała kolejnych piosenek, lecz także śpiewała razem z artystką znane przeboje, jak np. „Parole, parole”.

Podczas recitalu Olgi Bończyk muzyka przeplatała się z opowieściami artystki dotyczącymi jej pracy zawodowej i życia prywatnego. Uczestnicy spotkania mieli okazję zakupić płytę artystki oraz zdobyć pamiątkowy autograf.

Spotkanie zorganizowano w ramach trzeciej edycji festiwalu kultury ZagłębieWood. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej, Pałac Kultury Zagłębia i Muzeum Miejskie „Sztygarka” przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

Nadesłał: Dział Marketingu Miejskiej Biblioteki Publicznej, Dąbrowa Górnicza