zajęcia

[Relacja] MIEJSKO-POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W PSZCZYNIE

Spotkanie w bibliotece

zajęcia1 marca 2016 r. w oddziale dla dzieci odbyła się lekcja biblioteczna . Uczestniczyli w niej klasy 1-3, SP 23 w Pszczynie. Podczas wizyty uczniowie na początek spotkania wysłuchali opowiadania pt: „Tupcio Chrupcio nie chce spać”.
Dzieci bardzo aktywnie i chętnie uczestniczyły w zabawach ; układanie puzzli, gra w kosci, kolorowanie kolorowanek. Za pomocą tabletów uczniowie skorzystali z programów edukacyjnych. Do opowiedzenia bajki o „Kotce Milusi” użyty został teatrzyk Kamishibai, którego można porównać do swego rodzaju dużej książki obrazkowej. Celem spotkania było pogłębienie zainteresowania dzieci książką i zapoznanie z biblioteką.
14 marca druga grupa uczniów Zespołu Szkół nr 23 Specjalnych w Pszczynie  odwiedziła naszą bibliotekę.

zajęciaDowiedzieli się na czym polega praca z książką, po czym wysłuchali krótkiej historii o Chwalipięcie. Następnie podzielili się na dwie grupy i dostali w ręce tablety. Dzieciaki bezbłędnie wykonywały polecenia w aplikacji Polska Inspiruje, odkrywając układ słoneczny z Kopernikiem czy budując pojazd księżycowy. Świetnie bawiły się przy Lokomotywie oraz rysując za pomocą Drawing Desk. Oczywiście wykonały też kilka zdjęć;)
Czekamy na kolejne odwiedziny.

tablety

Nadesłała: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie