GOŚĆ

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

„Zakochuję się w aktorach”- Magdalena Piekorz gościem biblioteki

GOŚĆO współpracy z najlepszymi polskimi aktorami, kondycji światowej kinematografii i planach na przyszłość, opowiedziała swoim fanom w trakcie piątkowego spotkania w raciborskiej bibliotece Magdalena Piekorz – reżyserka, scenarzystka, laureatka prestiżowych nagród filmowych, doktor sztuki filmowej.

O Magdalenie Piekorz zrobiło się głośno w 2004 roku za sprawą filmu „Pręgi”, który wstrząsnął polską kinematografią – zdobywcy Złotego Lwa na 29. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, polskiego kandydata do Oscara. Publiczność interesowała między innymi współpraca z Wojciechem Kuczokiem – autorem i współautorem scenariuszy do wszystkich trzech fabularnych filmów Piekorz, który urzekł reżyserkę humorem i autoironią, ale głównie szczerymi, prawdziwymi opisami relacji międzyludzkich.

Czytelnicy biblioteki na chwilę stanęli razem z Piekorz za obiektywem kamery i zaglądnęli za kulisy realizacji słynnych już filmów „Pręgi” czy „Senność”, żeby dowiedzieć się między innymi całej prawdy o porażce pierwszego spotkania z Michałem Żebrowskim, współpracy z Małgorzatą Kożuchowską czy Janem Fryczem i „zakochiwaniu się” w aktorach.

rozmowa– Robię filmy szczere; takie, które czuję. Oczywiście staram się, żeby były one dla widza atrakcyjne, ale pod względem doboru tematów nie są kręcone „pod publiczkę”. Ja tylko wypuszczam moje dzieci w świat, a one czasem do mnie wracają – mówiła w trakcie spotkania Magdalena Piekorz.

Reżyserka zdradziła także swoje plany zawodowe związane z realizacją filmu historycznego, którego akcja osadzona będzie w Gliwicach czasów wojny oraz będącym zaskoczeniem dla publiczności filmem Sci-Fi. Nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki i cierpliwie czekać na efekty końcowe.

Filmy Magdaleny Piekorz można oczywiście wypożyczyć w raciborskiej bibliotece przy ul. Kasprowicza 12. Serdecznie zapraszamy!

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu