[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Baśnie braci Grimm – konkurs plastyczny

DEKORACJATematem ogólnopolskiego konkursu plastycznego ogłoszonego przez raciborską bibliotekę było wykonanie ilustracji, pracy komputerowej, kukiełki lub pacynki do baśni braci Wilhelma i Jacoba Grimmów.

Frekwencja dopisała – w konkursie wzięło 449 uczestników z Raciborza i powiatu raciborskiego, Dziergowic, Bytomia, Żytnej, Łan, Myszkowa, Krakowa, Lubina, Chełma i Olszyny. W sumie na konkurs wpłynęło 427 prac.

Prace oceniane były w następujących kategoriach wiekowych: 3-4 lata, do 6 lat, 7-10 lat, 11-14 lat, pow. 15 lat i kategoria rodzinna (prace wykonane przez dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia i ich rodziców lub prawnych opiekunów).

spotkanieNajczęściej ilustrowana była baśń „Roszpunka”, „Jaś i Małgosia”, „Śnieżka”, „Czerwony Kapturek”, „Muzykanci z Bremy”, „Trzy małe świnki”.  Pojawiały się także ilustracje do mniej znanych utworów np. „Jednooczka, Dwuoczka, Trójoczka”, „Rumpelstilzchen” czy też „Diabeł z trzema złotymi włosami”.

Zanim jednak zostały wręczone nagrody, uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 wystąpili tradycyjnie z przedstawieniem. Wilk na czacie z Czerwonym Kapturkiem?, Koszyczek dla babci z nuggetsami?, Książę klęczący przed Czerwonym Kapturkiem? Takie sceny można było zobaczyć tylko w „Baśniowych wędrówkach”, przygotowanych pod kierunkiem pani Anny Płonki.

przedstawienie

Wyniki konkursu dostępne na www.biblrac.pl

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu