sala

[Relacja] MIEJSKO-POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W PSZCZYNIE

Noc detektywów

SPOTKANIEW nocy z 8 na 9 kwietnia 2016 r. Miejsko – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie zorganizowała Noc z Andersenem pod hasłem „Noc detektywów”. Całe wydarzenie poprowadził Dariusz Rekosz – animator kultury, autor powieści detektywistycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W trakcie spotkania uczestnicy nie mieli czasu na nudę, czekało na nich bowiem wiele ciekawych zadań i tajemniczych zagadek do rozwikłania. Wszystko rozpoczęło się od losowania grup i otrzymania na tę noc nietypowego imienia ( np. Filomena, Scholastyka, Erazm czy Bonawentura).

salaPierwszym zadaniem było ułożenie krzyżówki dla przeciwnej drużyny. Potem było uzupełnianie komiksów, rysowanie ilustracji, dobieranie rozsypanych tytułów, zgadywanka na ekranie. Jak na detektywistyczną noc przystało nie zabrakło rozwiązywania zagadkowych szyfrów i logicznych zadań pamięciowych.

nocJednak największą atrakcją była Nocna Gra Terenowa na pszczyńskim rynku. Drużyny musiały rozwiązać 45 zadań zaszyfrowanych kodem i odgadnąć hasło główne. Po powrocie na uczestników czekało jeszcze jedno zadanie do rozwiązania – „Wielka Zagadka”. Po licznych konkurencjach przyszła pora na ułożenie się do snu. Mimo tak krótkiej nocy nie było problemu z pobudką. Po śniadaniu zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu.

Na zakończenie wszyscy otrzymali certyfikat uczestnictwa w „Nocy detektywów” z autografem Dariusza Rekosza oraz kartki przygotowane przez naszych czeskich przyjaciół – inicjatorów i koordynatorów Nocy z Andersenem.

Nadesłała: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Tychach