[Zapowiedź] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

I Ty możesz napisać kryminał! Biblioteka zaprasza na warsztaty literackie

ZAJĘCIAJeśli chcesz wiedzieć jak przyszpilić czytelnika morderczą intrygą, stworzyć własne pisarskie modus operandi i poprowadzić stronę lub blog z książkowymi recenzjami, zapisz się na bezpłatne warsztaty literackie w raciborskiej bibliotece! W warsztatach, które poprowadzi Marta Matyszczak – dziennikarka oraz redaktorka naczelna portalu Kawiarenka Kryminalna, laureatka konkursu na opowiadanie kryminalne organizowanego w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe, które nie tylko lubią czytać powieści sensacyjno-kryminalne, ale także chciałyby spróbować swoich pisarskich sił.

– To tylko jedna z inicjatyw, którą proponujemy w ramach naszego Tygodnia Bibliotek, który w tym roku przebiega pod hasłem „Biblioteka inspiruje”. Mamy nadzieję, że w Raciborzu znajdą się miłośnicy kryminałów, których zainspirujemy do czytania i pisania kryminałów. Zapraszamy do skorzystania także z bogatej oferty pozostałych wydarzeń. Szczegóły na naszej stronie internetowej: www.biblrac.pl – zaprasza Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Warsztaty pisarskie z Martą Matyszczak odbędą się w sobotę 14 maja o godz. 10.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr. 32 415 37 24.

Na warsztaty warto zapisać się także ze względu na Konkurs Literacki „Racibórz prozą zaczarowany”, na który w tym roku należy zgłaszać prace napisane prozą, zawierające intrygę kryminalną lub sensacyjną zlokalizowaną w Raciborzu. Szczegółowy regulamin oraz formularze zgłoszenia dostępne na stronie organizatorów: biblioteki i Urzędu Miasta Racibórz.