[Zapowiedź] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ŻORACH

Noc bibliotek. Po raz pierwszy w Żorach!
Żorska biblioteka przygotowała atrakcje dla dorosłych, młodzieży i dzieci

plakatJuż 4 czerwca br. o godz. 20.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach odbędzie się NOC BIBLIOTEK pod hasłem „Wolno czytać”.

Przed nami noc pełna atrakcji, a jej najjaśniejszą gwiazdą będzie spotkanie autorskie z Panią Martą Fox, które rozpocznie się o godz. 21.00. (dla publiczności 16+). Pisarka zaprezentuje swoją poezję i opowie o książce pt. „Zakochaj się mamo”, zdradzi też kilka szczegółów o książce „Idol”, której premiera we wrześniu. Młodszym czytelnikom autorka poleci książki „Przybij piątkę” i „Zielona Nikola”. Spotkanie z pisarką to doskonała okazja, aby zakupić książki (ok. 25,00 zł) i zdobyć autograf z dedykacją.
W programie NOCY BIBLIOTEK znajdziemy także inne atrakcje:

Wymiana książkowa pod gwiazdami. Biblioteka zaprasza do wymiany przeczytanych lub „nietrafionych” książek na nowe tytuły, w myśl zasady „ile przyniesiesz – tyle wyniesiesz”. Wymianie będą podlegały książki wydane po 2010 roku.

Ci, którzy lubią nowinki technologiczne skorzystają z warsztatów programowania robotów Finch, a na zajęciach z obsługi programu Tagxedo uczestnicy nauczą się tworzyć ciekawe grafiki stosując tzw. chmury z wyrazów. (Zapisy na warsztaty pod nr 32 43 44 584 wew. 26)

W czasie NOCY BIBLIOTEK odbędą się także warsztaty parzenia herbaty, zorganizowane przy współpracy z żorską Herbaciarnią Pani Janiny Jaworudzkiej. W „Kramiku u Janki” będzie można zakupić herbatę, kawę i ciastko.

Uruchomimy także POGOTOWIE LITERACKIE, gdzie będzie się można przekonać, że czytanie uzdrawia, i że książki terapeutyczne i na trudne tematy pomagają rozwiązać wiele problemów.

W STREFIE FOTO Towarzystwo Fotograficzne EXCURSOR „pstryknie” uczestnikom wydarzenia profesjonalną i pamiątkową sesję zdjęciową między książkami.

Tej nocy będzie także okazja, aby zwiedzić wszystkie zakamarki biblioteki. Wycieczki z przewodnikiem-bibliotekarzem będą odbywać się, co 30 min. Dla miłośników kryminałów przygotowano podchody z zagadkami i zadaniami. Swoją działalność zaprezentują Dyskusyjne Kluby Książki, odbędą się warsztaty plastyczne, będzie można skorzystać z gier planszowych. O godz. 22.00 zapraszamy na film pod tytułem „Magiczne Drzewo”. A o północy będziemy CZYTAĆ niesamowite historie UNPLAGGED (czyli w świetle latarek i świec).

Biblioteka przygotowała także BAJKOWĄ POCZEKALNIĘ DLA DZIECI.

Serdecznie zapraszamy, wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Uwaga! Uczestników wydarzenia prosimy o przyniesienie latarek
Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 32 43 44 584 wew. 26

Dla żorskiej biblioteki to okazja do atrakcyjnego i niekonwencjonalnego pokazania swoich zbiorów, promocji działalności edukacyjnej i kulturalnej a nawet rozrywkowej, których punktem wyjścia jest książka i które zachęcają do czytania wszystkich – od przedszkolaka do stulatka!
Dołącz do nas! Wydarzenie na facebooku
https://www.facebook.com/events/1023677044364133/