spotkanie

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

„Sprawiedliwość owiec” w Dyskusyjnym Klubie Książki dla młodzieży

SPOTKANIEZa nami kolejne, ostatnie przed wakacjami, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży w raciborskiej bibliotece, w którym tym razem omawiano światowy bestseller – filozoficzną powieść kryminalną „Sprawiedliwość owiec” Leonie Swann.

Głośna książka, której głównymi bohaterkami są… owce, w dodatku mówiące ludzkim głosem i podobnie jak w „Folwarku zwierzęcym” wypowiadające się o ludziach w sposób mądry, ale też prześmiewczy, przypadła do gustu młodym czytelnikom i wywołała gorącą dyskusję.

Przypomnijmy, Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży to miejsce, w którym uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych raz w miesiącu mogą swobodnie, przy filiżance herbaty i czymś słodkim, porozmawiać o swoich ulubionych lekturach a także miło i kreatywnie spędzić wolne popołudnie.

spotkanie– Na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zapraszamy dopiero we wrześniu. Ale ponieważ książki nie mają wakacji, już teraz zapowiadamy, że kolejną omawianą przez nas lekturą będą „Chłopcy” Jakuba Ćwieka. Aby uczestniczyć w spotkaniach Klubu, nie trzeba być jego członkiem. Wystarczy po prostu przyjść! – mówi Marzena Mróz, jedna z prowadzących spotkania w EURECE – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kasprowicza 12.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu