RECITAL

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Recital Kuby Michalskiego w bibliotece

RECITALNa początek weekendu, raciborska biblioteka zaproponowała swoim czytelnikom wyjątkową, bo śpiewaną powtórkę z kanonu polskiej poezji – recital Kuby Michalskiego „ACH-POEZJA”.

Publiczność wysłuchała znanych wierszy wielkich polskich poetów z muzyką Kuby Michalskiego. Wierszy poważnych i humorystycznych, lirycznych, patriotycznych i miłosnych, czyli tego, co najpiękniejsze w polskiej literaturze, we wszystkich jej barwach i odcieniach.

Michalski zaczął od ojca polskiej poezji, śpiewając „Pieśń XXV” Kochanowskiego, następnie dla równowagi zaprezentował kryminał – „Lilije” Mickiewicza i przeszedł do patriotycznej „Mojej piosenki” Norwida. Nie zabrakło także „Deszczu jesiennego” Staffa, „Dziewczyny” Leśmiana czy brawurowo wykonanej z udziałem publiczności „Lokomotywy” Tuwima. Na specjalne życzenie pojawiły się nawet „Skumbrie w tomacie” Gałczyńskiego. Znany dotychczas raciborskiej publiczności z interpretacji piosenek Cohena, Michalski nie omieszkał również wpleść w repertuar kilku najbardziej znanych ballad tego artysty.

RECITALNadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu