bibliotekarze

[Relacja] KSIĄŻNICA BESKIDZKA W BIELSKU-BIAŁEJ

Śladami św. Jana Pawła II na Wielki Rozsutec

bibliotekarzeCztery lata temu, dla nas, bibliotekarzy Książnicy Beskidzkiej, rozpoczęła się przygoda ze zdobywaniem  Wielkiego Rozsutca,  jednego z najwyższych szczytów krywańskiej części Małej Fatry na Słowacji. Wtedy bowiem, w roku 2013, współpracujące ze sobą biblioteki: Krajská knižnica w Żylinie oraz Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej realizowały projekt „Duchowy przewodnik śladami Jana Pawła II”. Podsumowaniem różnorodnych działań prowadzonych po obu stronach granicy było wyjście bibliotekarzy słowackich i polskich na szczyt Wielkiego Rozsutca i umieszczenie na skale tabliczki pamiątkowej poświęconej Janowi Pawłowi II.

1 pażdziernika 2016 ponownie wchodziliśmy na szczyt, na którym bywał św. Jan Paweł II. Trasa jest wymagająca, trudna i długa, a występujące  w trakcie wspinaczki trudności bardzo rozmaite: stromizny, skałki, łańcuchy, korzenie kosodrzewiny i drzew, kamienie osuwające się spod nóg.

spotkanie

Przepiękne widoki, jakie tylko wysokie góry są nam w stanie zaoferować oraz sprzyjająca, jeszcze wręcz letnia pogoda sprawiły, że kolejne, już czwarte wspólne wyjście bibliotekarzy zaprzyjaźnionych bibliotek, na długo pozostanie w naszych wspomnieniach. A zobaczymy się i znów powędrujemy już za rok!

Nadesłała: Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej