OBRAZY

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

„Układanie myśli” – wernisaż wystawy Dariusza Zygadło w Galerii Gawra

OBRAZYGaleria Gawra zainaugurowała Nowy 2017 Rok! W czwartkowy wieczór, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy prac raciborzanina Dariusza Zygadło wykonanych nietypową techniką jednej linii.

Na wystawie znalazły się zarówno metaforyczne abstrakcje, jak również graficzne interpretacje Wieży Eiffla, Katedry w Pizzie czy Manhattanu. Zdaniem autora – człowieka wielu zainteresowań i pasji, m.in. laureata raciborskiego konkursu poezji „Nadzieja”, wyróżnionego w konkursie organizowanym przez MiPBP „Racibórz prozą zaczarowany”, miłośnika fotografii, filmu, muzyki i sportu a zawodowo  funkcjonariusza Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu, prace w naturalny sposób wpisują się w nowy, interesujący trend kolorowanek dla dorosłych, mających na celu m.in. tytułowe „układanie myśli”.

Wernisaż zgromadził sporą publiczność, będącą pod wrażeniem prezentowanych prac, jak również zainteresowaną wyjaśnieniami autora na temat samego procesu ich tworzenia, który można było zresztą zobaczyć w trakcie projekcji krótkich filmików.

wernisaż

Obszerna fotorelacja z wernisażu na stronie internetowej biblioteki www.biblrac.pl

Wystawę można oglądać w Galerii Gawra przy ul. Kasprowicza 12 do końca stycznia w godzinach otwarcia biblioteki. Serdecznie zapraszamy!