[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

IMAG0736_1_1W tym roku z okazji 100-lecia urodzin Tove Jansson motywem przewodnim Katowickich Prezentacji Bibliotecznych były Muminki oraz postać ich twórczyni.

Biblioteka w Raciborzu z chęcią wzięła udział w przedsięwzięciu, zresztą już nie po raz pierwszy.  Pracowaliśmy w pocie czoła, aby nasze stoisko było oryginalne i przyciągające oko zwiedzających.

IMAG0650 IMAG0662

 

 

 

Bibliotekarki przygotowały materiały promujące działalność naszej biblioteki, takie jak foldery, plakaty i publikacje oraz stroje Muminka i Włóczykija, które co tu dużo mówić, bardzo spodobały się publiczności.

IMAG0663 IMAG0664

 

 

 

Gwoździem programu okazały się konkursowe prace plastyczne czytelników, przedstawiające postacie ze słynnej Doliny Muminków, wykonane przeróżnymi technikami. Były więc kukiełki, pacynki, rysunki oraz obrazy namalowane przez uczniów Liceum Plastycznego. To one przyciągały wzrok przechodniów, którzy decydowali się zostać na naszym stoisku nieco dłużej i przyjrzeć się działalności Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu.

IMAG0714IMAG0683

 

Trzeba przyznać, że doceniono nasze starania, gdyż udało nam się przywieźć z Katowic kolejne wyróżnienie za najciekawsze stoisko. Możemy się pochwalić także nowymi wpisami do kroniki bibliotecznej, które złożyli laureaci nagród „Guliwera” Maciej Wojtyszko i Marcin Szczygielski.

 

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Racibórz