punktacja

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Czerwcowy Turniej Przedszkolaków z bohaterami Astrid Lindgren

punktacjaZa nami kolejny, pełen emocji Czerwcowy Turniej Przedszkolaków organizowany przez bibliotekę na Ostrogu przy współpracy z Zespołem Szkół Specjalnych w Raciborzu. Tym razem tematem przewodnim ciekawych konkurencji literackich i sportowych byli bohaterowie książek Astrid Lindgren.

Na uczestników – pięcioosobowe drużyny z Przedszkoli nr 5, 13, 11, 24 oraz z Zespołu Szkół Specjalnych – czekało jak zwykle mnóstwo wesołej zabawy, ale też zdrowej rywalizacji. Przedszkolaki musiały zmierzyć się m.in. z torem przeszkód rodem z Bullerbyn, układaniem puzzli-ilustracji do książek szwedzkiej pisarki, rzutami do celu czy naśladowaniem zabawnego chodu Pippi bokiem i do tyłu. Nie zabrakło oczywiście konkursów literackich sprawdzających wiedzę dzieci. Na koniec przedszkolaki tradycyjnie już zaprezentowały krótkie występy artystyczne oraz wysłuchały krótkiego opowiadania.

zawody

Wszystkie drużyny spisały się na medal i otrzymały pamiątkowe dyplomy a zwycięskie drużyny dodatkowo nagrody książkowe ufundowane przez Księgarnię SOWA. O słodki poczęstunek dla uczestników i kibiców zadbało Mieszko S.A.

zawody

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu