indianin

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

Wakacyjne gry i zabawy

indianin6 lipca w Filii nr 2 dla Dzieci i Młodzieży odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu Indiańskie wakacje. Dzieciaki wspólnie przygotowywały indiańskie przedmioty: instrument – grzechotkę, pióropusz, bransoletki oraz rozwiązywały rebusy, krzyżówki i zagadki. Można było się schować do indiańskiego wigwamu czyli namiotu, poznać strój Indian, ich obyczaje, historię.
W pozostałych placówkach bibliotecznych na terenie miasta odbywały się warsztaty, gry i zabawy. Czytelnia oraz Filia nr 7 w Blanowicach zamieniła  się w Klub Gier Planszowych.

gryW Fili nr 10 już od początku wakacji odbywają się spotkania w których udział biorą dzieci ze świetlicy środowiskowej. Podczas wizyt w bibliotece dzieci słuchają opowiadań z książek wydanych w serii Czytam sobie. Dzieci młodsze (przedszkolne, klasy I-III), mogą także pokolorować szablony bohaterów tych opowiadań, ułożyć puzzle oraz zagrać w gry słowne. Dzieci nie co starsze klasy IV-VI rozwiązują odpowiednie do wieku obrazkowe sudoku oraz wcielają się w wybrane przez siebie postaci z bajek.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu