teatr

[Relacja] GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ORNONTOWICACH

4 opowieści o Ornontowicach – premiery w konwencji Teatru Kamishibai!

teatr21 listopada 2017 r. mieszkańcy Gminy Ornontowice, zaproszeni goście i rodzice mogli uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu, jakim były premiery czterech mini spektakli – opowieści o Ornontowicach w konwencji Teatru Kamishibai. Są one zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy uczniów klas III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gminie Ornontowice, którzy regularnie uczestniczyli w warsztatach teatralno-literackich. Pod okiem instruktorów sami wymyślili historie, uczyli się tekstów, dykcji, zachowania na scenie, wykonali wspólnie ilustracje i grali aktorskie role. Oto tytuły opowieści:

  • „O tym, jakie tajemnice skrywa staw w Parku Gminnym” (kl. IIIa),
  • „O tym, dlaczego w Ornontowicach nie ma duchów” (kl. IIId),
  • „O tym, dlaczego nie warto kraść” (kl. IIIc)
  • „O tym, skąd się w Ornontowicach żaby wzięły” (kl. III b).

Teatr Kamishibai to teatr obrazkowy, wykorzystujący kartonowe plansze z ilustracjami i tekstem oraz skrzynką, w której przedstawiane są kolejne fragmenty bajki, opowiadania.

teatr

teatr

Projektu nie dałoby się zrealizować bez współpracy i pomocy ze strony różnych osób, organizacji i instytucji. Stąd Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach kieruje podziękowania do: Iwony Woźniak i Fundacji Szafa Gra, Dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gminie Ornontowice, Joanny Sodzawiczny, Barbary Wójcik-Wiktorowicz, Zofii Piątkowskiej-Wolskiej z Wydawnictwa Tibum, wychowawców i uczniów klas III, Urzędu Gminy Ornontowice oraz wolontariuszy.

teatrlogosMini spektakle powstały w ramach projektu „Niecodzienne spotkania z książką, czyli warsztaty teatralno-literackie”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Partnerstwo dla Książki.

Nadesłała: Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach