[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W BĘDZINIE

Wernisaż wystawy „Igłą malowane”

SPOTKANIE26 stycznia 2018 r. w Galerii klubu „Pod Sową” Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odbył się wernisaż wystawy haftu „Igłą malowane” Stanisławy Bień. Na spotkanie przybyło wielu miłośników sztuki hafciarskiej, przyjaciół autorki oraz będzińskiej biblioteki.

Goście mogli przyjrzeć się pięknym obrazom Pani Stanisławy, która obok oddawania się swej pasji jest wieloletnim członkiem zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „FAMILIA” w Czeladzi, a od paru lat także członkiem będzińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Wyszywane techniką krzyżykową obrazy prezentują głównie barwne kwiaty oraz polskie pejzaże, które podziwiane są na wystawach indywidualnych i zbiorowych autorki oraz zagranicznych kolekcjach osób prywatnych.

spotkanie

W trakcie wernisażu jego uczestnicy wysłuchali także piosenek Edyty Geppert w wyjątkowym wykonaniu Katarzyny Adamczyk–Drożyńskiej, inicjatorki
i założycielki integracyjnego klubu „
Razem Łatwiej” w Sławkowie oraz poetyckiego kunsztu Krzysztofa Zięcika ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Spotkaniu, które przebiegło w przyjemnej i klimatycznej atmosferze, towarzyszyły ożywione dyskusje na temat sztuki, w różnym wymiarze.

koncert

Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne wydarzenia kulturalne w organizowane w będzińskiej książnicy! Jednocześnie informujemy, że wystawa prac Pani Stanisławy Bień będzie prezentowana do 28 lutego 2018 roku w godzinach otwarcia placówki. Zapraszamy.

goście

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie

Biblioteka wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju

cele nierówności