[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W BĘDZINIE

Życie Będzina – warsztaty z edukacji regionalnej

ZAJĘCIAObchodzony w tym roku jubileusz 660-lecia nadania przez króla Kazimierza Wielkiego praw miejskich Będzinowi jest okazją do podjęcia różnorodnych i ciekawych inicjatyw sprzyjających edukacji regionalnej najmłodszych mieszkańców miasta. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie rozpoczęła nowy cykl zajęć edukacyjnych Życie Będzina w ramach, których dzieci z będzińskich przedszkoli oraz szkół podstawowych będą wzbogacać swoją wiedzę na temat miasta, jego historii, legend oraz ważnych i słynnych  postaci związanych z Będzinem. Biblioteka organizując zajęcia realizuje w cel 4 Agendy 2030 ONZ Zrównoważonego Rozwoju „DOBRA JAKOŚĆ EDUKACJI”.

zajęcia

Jedna z propozycji zajęć „Szycie bez szycia” wprawiła uczestników w lekką konsternację. Brak igły wydawał się być przeszkodą nie do pokonania. Jednak pomysłowość oraz ogromna wyobraźnia dzieci pozwoliły im szybko wykroczyć poza utarte ramy krawiectwa. Dzięki temu w końcowym efekcie powstały wyjątkowo pomysłowe i ozdobne lalki, tworzone na podobieństwo samego Króla Kazimierza Wielkiego, a także postaci ze znanych będzińskich legend tj. Diabła Boruty oraz Błękitnej Ludwiki.

zajęcia

Małe dzieła sztuki można podziwiać na wystawie prezentowanej w holu dolnym Biblioteki Głównej. Wszyscy uczestnicy warsztatów w nagrodę za trud oraz twórcze działania otrzymali ciekawe książki edukacyjne “Gwiezdny Express” wydane przez Sieć Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT w Katowicach.

Biblioteka wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju

cele edukacja