[Relacja] MIEJSKO-POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W PSZCZYNIE

Spotkanie z Ewą Kassalą- w świecie egipskich królowych

spotkanie„Pewna mądra kobieta (…) powiedziała mi (…), że najlepszym lekarstwem dla każdego człowieka jest miłość. Zapytałem ją (…): A jeśli nie podziała, to co? To znaczy, że potrzeba więcej miłości”.  Te piękne słowa pochodzą z jednej z książek Ewy Kassali, autorki publikacji o niezwykłych kobietach. Tych współczesnych, ale i tych, które żyły tysiące lat temu.

9 kwietnia, odbyło się spotkanie autorskie, na którym pisarka przekonywała, że w każdej z kobiet tkwi wewnętrzna siła oraz mądrość przekazywana z pokolenia na pokolenie. Prezentowane na spotkaniu książki Ewy Kassali, „Żądze Kleopatry”, „Boska Nefretete” oraz „Hatszepsut”, wierne prawdzie historycznej, opowiadają o największych władczyniach starożytności, które pomimo swej potęgi, kochają i cierpią tak samo, jak każdy.

spotkanie

Klimatyczne opowieści i tajemnicze przedmioty- podobizny ówczesnych bóstw przeniosły wszystkich zebranych w czasy egipskich piramid i starożytnych wierzeń. Inspirujący wieczór stał się zachętą do wielu przemyśleń.

Spotkanie uświetnił występ artystów z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Dziękujemy wszystkim obecnym za udział.spotkanie

Nadesłała: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie