[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

Łatwopalni w Dyskusyjnym Klubie Książki

stolikW literacki świat przeżyć głównych bohaterów, wprowadziła uczestniczki Dyskusyjnego Klubu Książki w Zawierciu – Agnieszka Lingas – Łoniewska. Autorka książki o bardzo wymownym tytule Łatwopalni. Autorka zabrała czytelników do miasteczka na Dolnym Śląsku. Jak w treści przepięknej piosenki zespołu Raz Dwa Trzy Czy te oczy mogą kłamać, mamy kobietę z przeszłością i mężczyznę po przejściach, którzy zadają odwieczne pytanie: co zrobić z tą miłością? Są łatwopalni, nieodporni, wrażliwi i ostrożni. Nie szukają uczucia na siłę, doświadczenia życiowe nauczyły ich, że muszą być ostrożni. On to mężczyzna, który wciąż ucieka. Przez wydarzenia z przeszłości nie może normalnie funkcjonować i zaznać spokoju. Ona to tymczasem zakompleksiona młoda nauczycielka.

stolik

Autorka porusza problemy, które mogą dotyczyć każdego z nas. Jest to bowiem lektura o trudzie bycia razem, o próbie przełamywania małomiasteczkowych konwenansów, o trudnych relacjach i o życiowych wyborach, konsekwencjach powziętych decyzji. Nad bohaterami ciągle bowiem wisi widmo przeszłości.

Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki były zachwycone wybraną lekturą. Czytając książkę mogły zapomnieć o rzeczywistości i zatracić się w świecie niebanalnej historii
i gwałtownego uczucia.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu