[Relacja] GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W KROCZYCACH

Majowe spotkania w bibliotece

spotkanieWycieczka do biblioteki to jeden z najlepszych sposobów zainteresowania dzieci książką. Majowe spotkania przedszkolaków z Przedszkola Publicznego w Kroczycach stały się tradycją w naszej bibliotece i mają za zadanie propagować literaturę, wyrabiać kulturę czytelniczą oraz wzbudzać  w dzieciach chęć osobistego kontaktu ze słowem pisanym.

W tym roku naszą bibliotekę odwiedziło sześć grup przedszkolaków wraz z wychowawcami.  Dzieci z wielką ciekawością oglądały pomieszczenia biblioteki, słuchały jak pani bibliotekarka opowiada im w jaki sposób szukać interesujących ich pozycji, jak się należy zachować w czytelni i po czym rozpoznać, że książka należy do biblioteki.

zajęcia

Przedszkolaki przypomniały sobie również , jakie są zasady i czego nie wolno robić z książką.  Obiecały także, że przyprowadzą swoich rodziców i założą sobie konto czytelnika, aby móc w pełni korzystać z usług biblioteki. Nie zabrakło również głośnego czytania bajek, zagadek, zgadywanek oraz wielu zajęć plastycznych. Na zakończenie dzieci otrzymały w prezencie kolorowe zakładki do książek i słodką niespodziankę.

spotkanie

Nadesłała: Gminna Biblioteka Publiczna w Kroczycach