[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU. FILIA W STUDZIENNEJ

Nocne zabawy w Studziennej

Gra w klasy i kapsle, wyścigi z gotowanym jajkiem, skoki przez gumę… a wszystko to przy świetle latarek na szkolnym boisku. Już po raz kolejny w Studziennej odbyła się całonocna zabawa dla uczniów ZSP nr 4 zorganizowana przez szkołę i raciborską bibliotekę.

W tym roku impreza odbyła się pod nazwą Noc na Starym Podwórku a dzieci poznawały gry swoich rodziców i dziadków. Na początku uczestnicy podzieleni na trzy drużyny wykonali sztandary. Następnie rozpoczęła się rywalizacja o tytuł „najfajniejszej” ekipy na podwórku. Grupa Żółta udała się do Jaskini Gier, gdzie sprawdziła swoje zdolności aktorskie w grze w kalambury a zdolności logiczne w szachach i Eurobiznesie. Tymczasem W Pracowni Chemicznej Grupa Niebieska wykonała zadziwiające eksperymenty chemiczne, tworząc m.in. „wybuchający wulkan”, próbując niewidzialnego atramentu czy wykonując makaronową biżuterię. Czerwoni korzystając tylko ze starych gazet i kleju wyczarowali papierowe laleczki. Kto skończył, mógł spróbować swoich sił przy magicznym kuferku.

spotkanie

Nie zabrakło oczywiście wieczornego ogniska z pieczeniem kiełbasek i gier na świeżym powietrzu. Największą popularnością cieszył się wyścig z gotowanym jajkiem, nocna gra w gumę i poszukiwanie słodkiego skarbu.

spotkanie

spotkanie

– Zarówno dla uczniów jak i nauczycieli Noc na Starym Podwórku była świetna okazją do wspólnej zabawy. Dzieci poznały zabawy swoich rodziców, nauczyciele z przyjemnością odbyli podróż do czasów dzieciństwa. Wszyscy liczą na powtórkę w przyszłym roku – podsumowuje Dominika Karpińska z MiPBP w Raciborzu, jedna z organizatorek.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu