[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Sieciaki na wakacjach

ksiażkiAkcja Sieciaki na wakacjach już na stałe wpisała się w kalendarz imprez raciborskiej biblioteki. Celem akcji jest poznanie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, wykorzystując w edukacji elementy zabawy. Organizatorami wakacyjnych spotkań z Sieciakami są Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę i Fundacja Orange.

Scenariusz zajęć został oparty na filmie o przygodach grupy dzieci, Sieciaków – w składzie Ajpi, Netka, Spociak i Kompel. Pojawiły się również tzw. czarne charaktery, przedstawiciele Czystego Zła: Kłamacz, Kradziej, Śmieciuch i Bełkot. Perypetie Sieciaków w walce z Czystym Złem uczą jak radzić sobie z zagrożeniami, które niesie niewłaściwe wykorzystywanie Internetu do zabawy.

spotkanie

Towarzyszące spotkaniu zagadki i pytania konkursowe potwierdziły, że uczestnicy zajęć znają zasady bezpiecznego korzystania z komputera podłączonego do sieci – m.in. iż nie należy podawać swoich danych osobowych oraz zabezpieczyć komputer programem antywirusowym.

spotkanie

Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał pamiątkowy dyplom, ulotki i naklejki, które będą przypominać o zdobytej wiedzy.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu