[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Autor Pana Kuleczki i Wesołego Ryjka spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki

autorWojciech Widłak – autor popularnej serii o Panu Kuleczce, długoletni redaktor miesięcznika „Dziecko” odwiedził wczoraj Racibórz. Rano spotkał się z uczniami szkoły w Markowicach a w południe odwiedził działający w bibliotece na Ostrogu Klub Rodzica.

W charakterystycznym dla siebie meloniku i w towarzystwie bohaterów swoich książek, Wojciech Widłak oczarował raciborskich czytelników. Zarówno tych małych, jak i dużych! Autor opowiadał jak powstają jego książki – głównie o tym, skąd czerpie pomysły i jak wygląda jego współpraca ze wspaniałymi ilustratorami, dzięki którym bohaterowie książek ożywają. Pisarz przeczytał także jedno ze swoich opowiadań a następnie zaprosił do udziału w zabawie – dzieci miały za zadanie poruszać maskotkami w odpowiednim momencie w trakcie lektury a także opowiedzieć historię o wylosowanym z worka przedmiocie np. o korku czy pionku.

W trakcie spotkania w bibliotece na Ostrogu Wojciech Widłak przypomniał obecnym rodzicom i opiekunom o pozytywnych aspektach czytania już od najmłodszych lat. Wykorzystując obecność dzieci, pokazał jak mali czytelnicy potrafią żywo reagować na książki, kiedy tylko zostaną one dobrze dobrane np. pod względem wieku i upodobań, ale przede wszystkim odpowiednio zaprezentowane – tu ogromną rolę odgrywa to, jak czytana jest lektura i czy posiłkujemy się np. rekwizytami.

książka

Książki Wojciecha Widłaka można wypożyczyć w filiach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu.

MKIDNDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu