Mała książka to wielki człowiek! , czyli co warto czytać trzylatkowi
Na czytanie nigdy nie jest za wcześnie, a dobrze dobrana książka rozwija umysł i emocje, kształtuje kompetencje językowe, zakorzenia w kulturze i rozbudza wyobraźnię. Wiedzą o tym doskonale bibliotekarze Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej
w Będzinie, którzy zachęcają rodziców wszystkich trzylatków do czytania dzieciom między innymi w ramach trwającego do grudnia 2018 roku ogólnopolskiego projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek. Trzylatki”.
Projekt realizowany jest w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki promując czytelnictwo wśród najmłodszych dzieci oraz uświadamiając ich rodzicom, jak ważne jest czytanie dziecku od najmłodszych lat. Skierowany jest do trzylatków i ich rodziców, których Miejska Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie, jako jedna z 731 uczestniczących w akcji bibliotek, zaprasza do wspólnej czytelniczej przygody.
By uczestniczyć w tej czytelniczej zabawie należy przyjść do oddziału dla dzieci
i młodzieży lub innej dowolnej filii będzińskiej książnicy wraz z trzyletnią pociechą, która po zapisaniu do biblioteki i pierwszych odwiedzinach otrzyma w prezencie „wyprawkę czytelniczą” zawierającą książkę „Pierwsze wiersze dla…”, broszurę informacyjną dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. Po zebraniu 10 naklejek, na młodego czytelnika czekać będzie imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.
Serdecznie zachęcamy wszystkich rodziców wraz z trzylatkami do udziału we wspólnej literackiej przygodzie, która – wierzymy w to mocno – może trwać całe życie! Więcej szczegółowych informacji można uzyskać w oddziale dla dzieci i młodzieży biblioteki (plac prof. Włodzimierza Wójcika 1) oraz wszystkich filiach mieszczących się
w poszczególnych dzielnicach miasta.
Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.