„Kodowanie na dywanie” z robotem Photon
Tegoroczna edycja Code Week 2018 już za nami. To dobra okazja, by oddać się chwili refleksji i … napisać kilka słów podziękowań. Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania to święto programowania. Akcja dedykowana jest wszystkim, którzy chcą rozpocząć przygodę z kodowaniem.
Dlaczego umiejętności programowania są we współczesnym świecie tak niezwykle ważne?
Otóż programowanie jest dziś jedną z najbardziej poszukiwanych kompetencji na rynku pracy. Współczesny pracodawca szuka nie tylko młodych ludzi, którzy potrafią obsługiwać programy, ale również posiadają wiedzę, jak te programy tworzyć. Zatem podstaw programowania warto uczyć się już od najmłodszych lat. Wystarczy przytoczyć tu przykład informatycznego geniusza i wizjonera Microsoft Billa Gatesa, który swą przygodę z komputerem zaczął w wieku 13 lat. Z kolei założyciel Facebooka Mark Zuckerberg swoich sił w programowaniu próbował już w wieku 10 lat. Oczywiście nie każde dziecko w przyszłości zostanie programistą, ale znajomość technologii pomoże mu w dorosłym życiu i przyszłej karierze.
Wydarzenia, które odbyły się w ramach Code Week 2018 dedykowane były przedszkolakom z gminy Łazy. Nauka podstaw kodowania odbywała się w formie praktycznych warsztatów pn. „Kodowanie na dywanie” z wykorzystaniem robota edukacyjnego Photon.
Kim jest Photon?
Photon to interaktywny robot, który rozwija się razem z dzieckiem i uwalnia jego potencjał. Za pośrednictwem specjalnie zaprojektowanej aplikacji mobilnej wprowadza dzieci w świat nowych technologii. Pozwala dzieciom rozwijać kreatywność, zdolność logicznego myślenia i poznawać podstawy programowania.
Najmłodsi koderzy podczas nietypowej, bo „dywanowej” zabawy programowali ruch robota, uczyli się zmieniać barwę czułek oraz oczu Photona oraz wydawać dźwięki. Zajęcia przygotowane były w taki sposób, aby mogli je przyswoić najmłodsi, a ich tematyka koncentrowała się wokół bezpieczeństwa, emocji, edukacji przyrodniczej i matematycznej.
Dziękujemy wszystkim przedszkolakom z gminy Łazy za wspólną naukę i zaangażowanie w zajęcia. Było kosmicznie!
Nadesłała: Aleksandra Gładki