[Relacja] MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEWIERZU. FILIA W WOJKOWICACH KOŚCIELNYCH

„Bajkowe Pasowanie na Czytelnika” w filii bibliotecznej w Wojkowicach Kościelnych

spotkanieW listopadzie w filii bibliotecznej w Wojkowicach Kościelnych podczas dwóch kolejnych spotkań odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych ze szkoły podstawowej.

Uroczystość miała wyjątkowy i bajkowy charakter ponieważ gościem specjalnym była sama Pippi Pończoszanka – bohaterka książek Astrid Lindgren. Razem z Pippi uczniowie dowiedzieli się jak dbać o książki, jakie są jej zalety i dlaczego warto je czytać. Wysłuchali wierszy o książce i bibliotece, poznali prośby książki.

spotkanie

Z wykorzystaniem ciekawych rekwizytów odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Następnie przyszli czytelnicy w obecności Pippi złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą kochać i szanować książki, a każdy uczeń „Wielką Księgą Baśni” został pasowany na czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia nowi czytelnicy otrzymali książki, zakładki do książek oraz pamiątkowy dyplom, który będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.

 

Nadesłała: Marzena Wacławek, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Siewierzu, Filia Biblioteczna w Wojkowicach Kościelnych