[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

O kobietach ze Śląska w raciborskiej bibliotece. Promocja książki Katarzyny Siwczyk

spotkanieAnnę Wyszkoni najbardziej tremują koncerty na Śląsku, Marta Frank stworzyła markę kosmetyków na bazie… węgla a Kasia Moś i Kinga Paruzel nie wyobrażają sobie mieszkać gdzie indziej. W raciborskiej bibliotece odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie, którego gościem była pochodząca z Rud Katarzyna Siwczyk- autorka książki „Kobiety ze Śląska”.

„Kobiety ze śląska” to dziesięć rozmów, dzięki którym czytelnik pozna bliżej śląskie kobiety sukcesu, które jednogłośnie podkreślają, że Śląsk zajmuje w ich sercu ważne miejsce. Publikacja obala stereotyp kobiety ze Śląska – gospodyni i kury domowej, wręcz przeciwnie, utwierdza w przekonaniu, że Ślązaczki to kobiety sukcesu, które w każdej dziedzinie doskonale sobie radzą. Od biznesu, po muzykę i świat mody. Znajdziemy w niej wywiady z piosenkarkami Anną Wyszkoni i Katarzyną Groniec, Miss Polonią Kariną Wojciechowską, aktorką Jolantą Fraszyńską, bizneswoman Martą Frank, pisarką Anną Dziewit-Meller, prezenterką Anną Popek oraz finalistką Master Chefa Kingą Paruzel.

spotkanie

Na spotkaniu przy Kasprowicza 12 Katarzyna Siwczyk zaprezentowała pokrótce każdą z bohaterek, nie zdradzając jednak zbyt wielu szczegółów i zachęcając w ten sposób do przeczytania jej książki. Wieczór przerodził się w miłe, kameralne, „babskie” spotkanie.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu