[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W BĘDZINIE

Zmieniamy się

punkt8 lutego został uruchomiony Punkt informacji miejskiej biblioteki. To efekt zmian, jakich dokonuje książnica z myślą o potrzebach i oczekiwaniach swoich użytkowników oraz wszystkich podróżnych odwiedzających królewskie miasto Będzin, którzy będą mogli korzystać z Punktu informacji także w nowo otwartej filii biblioteki mieszczącej się w budynku Dworca PKP w Będzinie.

W Punkcie informacji dostępne są bezpłatne ulotki i foldery z ofertą kulturalną miasta i powiatu, historyczne informatory miejskie i regionalne, które trafią do rąk zainteresowanych osób dzięki współpracy biblioteki z różnymi instytucjami, stowarzyszeniami i organizacjami pozarządowymi, miastem Będzin oraz gminami Powiatu Będzińskiego, których prezentacje multimedialne będzie można oglądać na ogólnie dostępnym telewizorze.

Ponadto Punkt informacji to także:

  • usługi poligraficzne
  • pomoc w obsłudze katalogu księgozbioru biblioteki, internetowego systemu informacji prawnej LEX oraz wirtualnej czytelni IBUK libra
  • opieka nad strefą książek uwalnianych w ramach akcji „książka raz przeczytana innym ofiarowana” oraz wystawami prezentowanymi w Galerii klubu „Pod Sową” i przestrzeni holu dolnego i górnego biblioteki.

Od kilkunastu lat o bibliotekach mówi się, jako o „trzecim miejscu”, miejscu przyjaznym, w którym można spędzać czas wolny od pracy i obowiązków. Punkt informacji będzińskiej książnicy wychodzi na przeciw tym potrzebom zmieniając przestrzeń biblioteki tak, by zachęcała do odwiedzin, do odpoczynku między codziennym zabieganiem, do uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym miasta.

Z informacji, jakimi służy Punkt można korzystać na miejscu, telefonicznie, a także za pośrednictwem poczty internetowej.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie