[Zapowiedź] KSIĄŻNICA BESKIDZKA W BIELSKU-BIAŁEJ

OD SŁOWA DO ZDROWIA: żyj aktywnie z biblioteką

projektW ramach projektu: „Partnerstwo dla książki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Książnica Beskidzka stworzyła program: OD SŁOWA DO ZDROWIA: żyj aktywnie z biblioteką. Projekt powstał z myślą o tym, jak ważne dla naszego życia i zdrowia są mądre wybory żywieniowe oraz aktywność fizyczna. Otyłość, depresja, cukrzyca, alergie to choroby cywilizacyjne, które dotykają coraz większą liczbę ludzi. Publikacje dotyczące właściwego sposobu odżywiania i codziennej aktywności mogą odegrać istotną rolę w profilaktyce chorób cywilizacyjnych, kształtując jednocześnie postawy prozdrowotne.

Ogólna koncepcja projektu zakłada, że książka może stanowić inspirację i motywację do zmiany stylu życia. Realizując to zadanie mamy na celu ukazanie biblioteki jako przestrzeni, w której pogłębia się i zdobywa wiedzę – także w dziedzinach praktycznych. Chcielibyśmy, by nasz projekt stał się motywacją do zmiany stylu życia poprzez proponowane wykłady, lekcje biblioteczne, warsztaty i spotkania autorskie.

Wśród zaproszonych gości pojawią się uznane dietetyczki: Magdalena Makarowska, Renata Ruszniak czy Bożena Kropka; autorki poradników o tematyce prozdrowotnej. Zaproszenie przyjęli również Karolina i Maciej Szaciłło, znani z mediów eksperci od zdrowego żywienia oraz redaktor naczelna czasopisma „Zdrowie z wyboru”, lekarz nauk medycznych Grażyna Kuczek. Uczestnicy projektu będą mieć także okazję do wspólnych treningów z trenerką personalną.

Zorganizowany będzie również piknik rodzinny, podczas którego przewidzianych jest wiele atrakcji; m.in.: warsztaty kulinarne dla dzieci, wykład dietetyczki, wspólne gry i zabawy oraz zajęcia fitness, eko-wystawy i biblioteczka zdrowia.

Podczas trwania projektu odbywać się będą lekcje biblioteczne o tematyce zdrowotnej oraz warsztaty dla osób niewidomych. Projekt skierowany jest do wszystkich grup wiekowych. Szczegółowy plan na stronie Książnicy Beskidzkiej. Serdecznie zapraszamy.

MKIDNProjekt dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Nadesłała: Książnica Beskidzka