[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU. FILIA NA OSTROGU

Huczne 5. urodziny Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu

slajdInspirujące comiesięczne spotkania, wycieczki, koncerty czy warsztaty. Miła atmosfera i ludzie pełni pasji. Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu ma już 5 lat! Z tej okazji, przy Bielskiej 12 odbyło się urodzinowe przyjęcie. Był tort, wspomnienia klubowiczek a oprawę muzyczną zapewnił Midraszowy Teatr Żydowski.

Pierwsze spotkanie Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu odbyło się 12 marca 2014 roku w dawnym lokalu w kamienicy przy ulicy Rudzkiej 38 i było poświęcone twórczości Harukiego Murakamiego. Na sukces nie trzeba było długo czekać – Klub okazał się niezwykle potrzebnym miejscem na kulturalnej mapie dzielnicy Ostróg! Przez pięć lat działalności odbyło się 58 spotkań, które zgromadziły ponad 700 uczestników. Najpopularniejsze okazały się montaże słowno-muzyczne, slajdowiska podróżnicze oraz spotkania autorskie.

spotkanie

W trakcie urodzinowego spotkania, goście mieli okazję m.in. obejrzeć prezentacje z działalności klubu i wysłuchać licznych wspomnień jego uczestników. Odbył się także porywający, mini recital pieśni żydowskich w wykonaniu artystów z Midraszowego Teatru Żydowskiego a na deser wszyscy z apetytem zjedli urodzinowy tort i wysłuchali wiersza-prezentu od jednej z klubowiczek.

tort

Na kolejne spotkanie organizatorzy zapraszają we wtorek 16 kwietnia o godz. 16.30. Tym razem gościem Filii nr 2 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej przy ul. Bielskiej 12 będzie autorka książki „To, co ważne” Weronika Żymełka. Serdecznie zapraszamy!

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu