[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Światowy Dzień Wody z Wodociągami w bibliotece

kartkiDziś Światowy Dzień Wody! Z tej okazji, raciborska biblioteka oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. zaprosili uczniów klas I-IV szkół podstawowych na pełne atrakcji zajęcia edukacyjne. Z oferty skorzystało ponad 220 dzieci.

Spotkanie poprowadzili pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Raciborzu, którzy przygotowali dla dzieci prezentację multimedialną pod hasłem „Woda dla wszystkich”. Nawiązali także do tematu przewodniego tegorocznych obchodów Światowego Dnia Wody – „Wyzwania dla gospodarki wodnej”, który ma uzmysłowić, że kryzys wodny nie jest zmartwieniem wybranych społeczności a zjawiska takie jak powódź czy susza mogą dotknąć każdego. Kluczowe jest więc rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zachowanie zasobów wodnych na Ziemi.

pokazTakie zajęcia, to jednak nie tylko teoria, ale także praktyka i świetna zabawa! Dzieci mogły choć na chwilę poczuć się jak w prawdziwym laboratorium, obserwując ciekawe doświadczenia przygotowane przez pracowników ZWiK-u. Tym razem poznali stany skupienia wody oraz procesy zachodzące pomiędzy nimi takie jak parowanie, topnienie, krzepnięcie, sublimację czy resublimację.

laboratorium

ZWiK zadbał także o wykreślanki za które można było otrzymać nagrodę w postaci bidonu. Oczywiście nie zabrakło degustacji wody a każde dziecko wyszło z zajęć ze zdrową przekąską.

tablica

Obszerna fotorelacja z zajęć na stronie internetowej biblioteki www.biblrac.pl