[Relacja] MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEWIERZU

WIESŁAW DRABIK GOŚCIEM BIBLIOTEKI

spotkanie25 marca w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Korusiewicza w Siewierzu oraz w filii bibliotecznej w Wojkowicach Kościelnych odbyły się spotkania z jednym z najpopularniejszych pisarzy dla dzieci Panem Wiesławem Drabikiem, autorem dwustu pięćdziesięciu książek dla dzieci.

Książki  Wiesława Drabika to pięknie ilustrowane, pouczające i pełne humoru wierszowane bajeczki, chętnie czytane przez dzieci. Najbardziej znane to :”Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, „Awantura na podwórku”, „Mundial na pastwiskach” i wiele innych, równie ciekawych. Powodzeniem wśród czytelników cieszą się serie : o Leosiu , „Czytam z tatą” czy „Zostań mistrzem”. W spotkaniu  w filii bibliotecznej uczestniczyli uczniowie  klas drugich i trzecich szkoły podstawowej Wojkowicach Kościelnych, natomiast w siewierskiej bibliotece uczniowie klasy pierwszej  i drugiej z Szkoły Podstawowej w Żelisławicach.

Pisarz bardzo szybko przełamał pierwsze lody w rozmowie z dziećmi, dzięki czemu bardzo aktywnie uczestniczyły one w spotkaniach. Autor opowiadał o tym w jaki sposób rozpoczęła się jego przygoda z pisaniem oraz jak powstaje książka – od pomysłu do jej wydruku. Dzieci miały możliwość wysłuchać prezentowanych przez pisarza najśmieszniejszych fragmentów z jego książek. Odpowiadały też na zagadki, bawiły się z autorem w odgadywanie rymów co wzbudzało wiele entuzjazmu i radości wśród uczestników, a odgadywane i dopowiadane przez nie głośno rymy oraz odgadywanie zagadek – nagradzane były naklejkami  i zakładkami.

spotkanie

Dodatkową atrakcją były na bieżąco układane przez  Pana Drabika rymowanki na temat imienia nagradzanego dziecka, które wzbudzały salwy śmiechu nie tylko wśród dzieci, ale wszystkich uczestników spotkania. Dzieci z największą liczbą zakładek i naklejek otrzymało książki z autografem od autora za aktywność oraz „bujną wyobraźnię” w dokończeniu rymowanki. Przez cały czas trwania spotkań panowała bardzo miła i wesoła atmosfera. Sympatyczny pisarz wyczerpująco odpowiadał na wszystkie zadane mu pytania i oczywiście rymował. Podczas spotkań dzieci miały okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z gościem, zakupić książki autora i zdobyć autograf.

Nadesłały: Marzena Wacławek, Jolanta Jakubczyk, MGBP Siewierz