[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Biblioteka dla seniora – spotkanie na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

spotkanieKsiążki z dużą czcionką, kursy komputerowe, atrakcyjna oferta kulturalna i co ważne, wszystko bezpłatnie! Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna wspiera raciborskich seniorów, o czym mogli się przekonać studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W trakcie wykładu, wygłoszonego przez Instruktor MiPBP w Raciborzu panią Małgorzatę Michalczyk, zaprezentowano m.in. cele i zadania biblioteki, pokazano, jakie udogodnienia proponuje seniorom biblioteka oraz przedstawiono najciekawsze wydarzenia kulturalne odbywające się w najbliższym czasie. Studenci mieli okazję zobaczyć liczne zdjęcia ze spotkań autorskich, koncertów, spektakli na schodach, wystaw, konkursów i innych wydarzeń organizowanych przez raciborską bibliotekę.

spotkanie

Spore zainteresowanie wzbudziła szczególnie najnowsza usługa, a mianowicie możliwość wypożyczania czytników książek elektronicznych, dzięki którym osoby starsze i niedowidzące mogą cieszyć się ulubioną lekturą. Na koniec uczestnicy otrzymali foldery i ulotki informacyjne.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu