[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Czerwcowy Turniej Przedszkolaków

TURNIEJJak zwykle pełen emocji, zdrowej rywalizacji i bardzo literacki! Za nami kolejny Czerwcowy Turniej Przedszkolaków organizowany przez bibliotekę na Ostrogu przy współpracy z Zespołem Szkół Specjalnych w Raciborzu. Tym razem konkurencje literackie i sportowe poświęcone było twórczości Wandy Chotomskiej.

W kolejnej odsłonie Czerwcowego Turnieju Przedszkolaków spotkało się sześć drużyn z raciborskich przedszkoli oraz drużyna Zespołu Szkół Specjalnych. Mali uczestnicy musieli zmierzyć się m.in. z torem przeszkód, zagadkami literackimi czy układaniem puzzli z ilustracjami do wierszy Wandy Chotomskiej. Nieocenionym wsparciem był doping obecnych na sali kibiców! O ostatecznym podziale miejsc zadecydowała dogrywka, ale jak podkreślają organizatorzy – Czerwcowy Turniej Przedszkolaków to wydarzenie, w którym nie ma wygranych i przegranych, liczy się tylko dobra zabawa!

turniejspotkanie

 

Kolejne miejsca zajęły Przedszkole nr 15, drużyna Zespołu Szkół Specjalnych, Przedszkole nr 24 i Przedszkole nr 11. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez księgarnię SOWA. Na koniec, wszyscy zgromadzeni na sali wysłuchali kilku zabawnych wierszy Wandy Chotomskiej.

Obszerna fotorelacja z turnieju na stronie internetowej biblioteki: www.biblrac.pl

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu