[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU. FILIA NR 2

Noc bibliotek dla dzieci 2019

nocSiódmego czerwca 2019 roku Filia nr 2 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zawierciu, zamieniła się w prawdziwie detektywistyczną krainę z wieloma superbohaterami. Gościliśmy: Batwomen, Kapitana Amerykę, kilku Batmanów, Jednorożca i detektywa Pozytywkę. Tak świętowaliśmy Noc Bibliotek dla Dzieci w ramach obchodów Dni Zawiercia 2019 roku. Przyświecało nam hasło: Czy superbohater może zostać detektywem? Dwudziestoosobowa grupa śmiałków, w godzinach od 17.00 do 21.00 zmagała się z wieloma logicznymi zadaniami, łamigłówkami i szaradami. Wszystkie tematycznie związane z pracą detektywa oraz z tropieniem zagadek kryminalnych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się krzyżówka dotycząca atrybutów pracy detektywa, labirynt doprowadzający do złodzieja portfela oraz rebus zawierający tajemniczą wiadomość.

Uczestnicy zostali podzieleni na 4 drużyny, każdej z nich patronował inny superbohater: Superman, Spiderman, Batman, Kapitan Ameryka. Większość dzieci przybyła w kreatywnym kostiumie ulubionego bohatera. Przeprowadzony został więc konkurs z nagrodami na najbardziej pomysłowe przebranie, poprzedzone prezentacją swoich kostiumów. Zwycięzcą okazała się Weronika przebrana za Batwomen. Wybrali ją inni uczestnicy, po uprzednim jawnym głosowaniu.

noc w bibliotece

Wstępem do dalszych działań była prezentacja multimedialna o superbohaterach, ich mocach, posiadanych umiejętnościach i atrybutach. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą w tym temacie.

Dużo radości wywołało grupowe stworzenie własnego niezwykłego bohatera, który obdarzony został w niecodzienne przymioty. Powstały więc prace z człowiekiem wyposażonym w ogon pełen niespodzianek, Leśmen – człowiek kameleon, Crayny – kobieta władająca pogodą, miłością i lodem oraz Octoman człowiek, który doskonale pływa, skacze. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością. Niektóre pomysły były dla nas zaskoczeniem.

Na wszystkich czekał też słodko – zdrowy poczęstunek i uwielbiana przez wszystkich pizza.

Zmęczeni rywalizacją w spokoju oddali się oglądaniu bajki pt. Lego przygoda. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i notatnik przyszłego detektywa. Zwycięską drużyną okazała się grupa Batmana. To była niezapomniana noc.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu