[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

Literackie Święto ulicy Zegadłowicza

balonÓsmego czerwca 2019 roku, ulica Zegadłowicza stała się w niezwykłym miejscem. Włączając się w obchody Dni Zawiercia, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu zaserwowała mieszkańcom moc atrakcji. Dla wszystkich odwiedzających w tym dniu ulicę Zegadłowicza, zaproponowano wiele tematycznych niespodzianek. Piękne papierowe girlandy ozdabiające ulicę, stały się zapowiedzią magicznych chwil. Każdy przechodzień mógł osobiście poczuć ducha epoki w której żył i tworzył Emil Zegadłowicz. Na każdym kroku towarzyszyły wszystkim cytaty z najważniejszych wierszy twórcy – sentencje ciągle aktualne i bardzo życiowe. Wspólnie z nami celebrowały ten nietypowy dzień panie z Fundacji Kultjura oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zawierciu. Siedzący na kolorowych drabinach uczniowie i czytający wybrane teksty Emila Zegadłowicza, sprawili że każdy przechodzień chociaż na chwilę mógł poczuć magię słów płynącą z tekstów poety.

spotkanieuczestnicy

Ten niezwykle odważny i oryginalny sposób prezentacji, spotkał się z dużym zainteresowaniem. Do naszej akcji włączyli się też okoliczni właściciele sklepów, którzy zadbali o nasze doznania smakowe i zapewnili kulinarne przekąski. Gorąco dziękujemy właścicielowi sklepu wędliniarsko – mięsnemu (Beleć Krzysztof. Sklep Mięsno – Wędliniarski) za przepyszne produkty spożywcze. Wielkie brawa należą się też zaprzyjaźnionej piekarni (Piekarnia K i G Rozlach) za niezapomniany smak bułek oraz wspólne świętowanie. Specjalne podziękowanie należy się też właścicielowi sklepu sportowego Camp – Sport za obsługę i pomoc techniczną.

uczestnicy

Sobotnie zakupy umilał wszystkim zespół Folky Band oraz żywiołowe dziewczyny ze szkoły tańca OleOla z Zawiercia. Dopełnieniem scenerii stał się specjalnie wystylizowany manekin, który dla wielu przechodniów stanowił ucieleśnienie samego Zegadłowicza. Zaproszony mim w cudowny sposób rozluźniał atmosferę i wzbudzał zainteresowanie naszą imprezą. Zachęcał przechodniów do zatrzymania się i zapoznania z twórczością Emila Zegadłowicza. Imprezie towarzyszyła również wystawa zdjęć budynków. Wesoły nastrój udzielał się wszystkim przybyłym. Mamy nadzieję, że to niesamowite przedsięwzięcie na długo zagościło w głowach mieszkańców.

spotkanie

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu