[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU. FILIA W OCICACH

II spotkanie z fotografią w Ocicach

kartonJak zrobić idealne zdjęcie produktowe i zbudować tanim kosztem namiot cieniowy? W bibliotece w Ocicach odbyło się II spotkanie z fotografią. Warsztaty poprzedziła prezentacja zdjęć z Camino de Santiago.

Spotkanie rozpoczęło się prezentacją zdjęć z drogi św. Jakuba- szlaku pielgrzymkowego z Porto do katedry w Santiago de Compostela w Galicji w północno-zachodniej Hiszpanii. Szlak ten jest popularnym i jednym z najstarszych szlaków pielgrzymkowych w Europie, a od kiedy został niedawno zrekonstruowany i zmodernizowany przeżywa swój renesans. Prowadząca warsztaty Paulina Michalak- fotograf z zamiłowania, absolwentka Szkoły Kreatywnej Fotografii w Krakowie, która przeszła pieszo 124 km Camino Portugues z Valency w Portugalii podzieliła się z uczestnikami spotkania trudami, ale i urokami pielgrzymowania.spotkanie

kamera

Po ciekawej prezentacji przystąpiono do części warsztatowej. Tym razem pod lupę wzięto technikę fotografii produktowej, niezwykle przydatnej w dobie wszechobecnej sprzedaży internetowej. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak zrobić dobre zdjęcie produktowe, które przyciągnie odbiorcę, co z pewnością ułatwi sprzedaż. W części praktycznej miłośnicy fotografii mogli spróbować zrobić zdjęcie w namiocie cieniowym, takim, który każdy może wykonać sam w warunkach domowych i bez zbędnych kosztów.

Organizatorzy planują kontynuację warsztatów w przyszłości.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu