[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAWORZNIE

BLUNT RAZOR – koncert

koncertPodczas wieczoru, 26 września, stanowiącego podsumowanie artystycznego cyklu warsztatowego Art-BOOK, mieliśmy wyjątkową okazję usłyszenia na żywo zespołu Blunt Razor, w składzie: Andrzej Nocoń (wokal, pianino), Łukasz Bochenek (gitara), Łukasz Pierzchała (perkusja), Szymon Golec (bas). Prezentowane utwory pochodziły z płyty, która dopiero za kilka dni będzie miała swoją premierę w Internecie.

Rozwój kariery i muzycznych talentów członków grupy śledzimy już od 2016 r., kiedy to po raz pierwszy wystąpili w naszej Bibliotece. Od tego czasu wiele się wydarzyło – wygrane konkursy, przyznane nagrody i dostrzeżenie przez czołowych artystów w kraju, to tylko część przykładów na odniesiony już sukces. Jesteśmy jednak przekonani, że to dopiero początek wspaniałej muzycznej przygody, a oryginalne brzmienie, łączące różne klimaty i gatunki, znajdzie wielu nowych sympatyków i fanów.

koncert

Obecność zespołu doskonale wpisywała się w założenia nie tylko kreatywnego cyklu, ale także nawiązywała do idei przyświecających całemu projektowi „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, którego realizacja była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Przy okazji finału zajęć, odbywających się pod hasłem Art-Book, prowadzonych przez Grupę Artystyczną BRZUCH, zaprezentowaliśmy prace będące dziełem uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 16 w Jaworznie, którzy pod okiem Barbary Wójcik-Wiktorowicz, stworzyli ilustracje do baśni H. Ch. Andersena, w ramach warsztatów pn. Picture-BOOK.

Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie