[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

Joanna Wachowiak w Filii nr 2

warsztatyW piątkowe przedpołudnie Filia nr 2 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zawierciu przeżyła prawdziwe oblężenie. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Szkoły Podstawowej nr 7, przybyli by uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Joanną Wachowiak. Nasz niecodzienny gość znany jest szerokiemu gronu młodych odbiorców. Joanna Wachowiak zadebiutowała książką ,,Opowiastki dla małych uszu” w 2013 roku. Jest też laureatka IV Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren (wyróżnienie za książkę „Baba Blaga”), została nominowana do nagrody im. K. Makuszyńskiego za książkę „Ala Baba i dwóch rozbójników” (2017 r.) i literackiej nagrody IBBY za książkę „Kot kameleon” (2014 r.).

Joanna Wachowiak z wykształcenia jest doktorem nauk humanistycznych, pracuje jako wykładowca akademicki, a w wolnej chwili staje się także pisarką rozbudzającą świat dziecięcej wyobraźni. Podczas spotkania autorka pozwoliła przenieść się dzieciom w świat magii i niecodziennej wyobraźni. Podczas spotkania uczniowie mogli wysłuchać także fragmentów książek: Kot kameleon oraz Ala Baba i dwóch rozbójników, Baba Blaga. Czytaniem rozbudziła apetyt na więcej… Dzieci chętnie brały udział w dyskusji, a także w rozmaitych zabawach zaproponowanych przez autorkę.

Całe spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze. Na koniec każdy chętnie nabył książkę z upragnionym autografem.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu