[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Turystyka dla każdego! Spotkanie z Andrzejem Kuśnierzem w bibliotece

góryDokładnie dziś, 13 grudnia Korona Gór Polski świętuje swoje 22 urodziny. Dzień wcześniej w raciborskiej bibliotece odbyło się spotkanie z dziewięciokrotnym zdobywcą Korony Andrzejem Kuśnierzem.

Czy zdobywcą Korony Gór Polski może być każdy? Jak przygotować się do poszczególnych eskapad? Jak potwierdza się zdobyte szczyty? Andrzej Kuśnierz –raciborzanin, członek PTTK Racibórz, przewodnik górski i pasjonat turystyki pieszej i rowerowej przekonywał licznie zgromadzoną publiczność, że Korona Gór Polski jest w zasięgu każdego – wystarczy tylko odrobina dobrych chęci i trochę wolnego czasu!

spotkaniespotkanie

Gość biblioteki pokazał zdjęcia z 28 szczytów, które stanowią dowód dla komisji weryfikacyjnej. Niezbędne jest także posiadanie specjalnej Książeczki Klubu Zdobywców Korony Gór Polski, w której należy przybić pieczątkę po zdobyciu szczytu. Natomiast kolejność ich zdobywania, jak i czas są już dowolne! Koronę można zdobywać indywidualnie albo można skorzystać z propozycji PTTK Racibórz, który w okresie od stycznia do września 2020 organizuje cykl wypraw dla chętnych mieszkańców Raciborza i okolic. Celem pierwszej wyprawy będzie Łysica.

spotkanie

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu