[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

Rymowanki o rodzinie

zdjęcieKażdy człowiek doskonale zdaje sobie sprawę , że niezwykle ważna jest świadomość własnego pochodzenia. Korzenie rodzinne niesamowicie zespalają nas z przeszłością, pozwalają mieć cudowny skarbiec wspomnień.

Człowiek bez przeszłości jest w pewien sposób ubogi. Pozbawiono go bowiem wiedzy o przodkach, tradycjach, historii rodu. W kręgu rodzinnych korzeni i pochodzenia, odbyło się pierwsze w tym roku ( 14.01.2020 r.) spotkanie Kreatywnego Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Towarzyszyła nam niezwykła książka, która znakomicie wpisała się w krąg naszych zainteresowań: Mój tata ma brata czyli rymowanki o rodzinie autorstwa Grzegorza Strzebońskiego.

spotkanie

Lektura stanowiąca unikatowy, rymowany album z fotografiami. Dzięki rymowanym wierszykom i dużej dawce humoru, mogliśmy wyjaśnić tajemnice rodziny – kto jest bratem, siostrą, wujkiem czy dziadkiem, a także zrozumieć zawiłe określenia typu: zięć czy szwagier. Mamy nadzieję, że familijne zawiłości nie mają już przed naszymi dziećmi tajemnic.

spotkanie

Pozostając w kręgu rodzinnych powiązań nie mogło zabraknąć wykonania kreatywnych prezentów dla babci i dziadka z okazji zbliżającego się ich święta. Wykonane zostały pięknie przyozdobione przestrzenne kwiaty dla babci, a także laurka dla dziadka.

Kolejne spotkanie już za miesiąc. Zapraszamy!

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu