[Relacja] MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEWIERZU. FILIA W WOJKOWICACH KOŚCIELNYCH

Wspomnienia z zimowych ferii w filii bibliotecznej w Wojkowicach Kościelnych

zabawaWszystko co dobre szybko się kończy. Zakończyły się ferie zimowe, a wraz z nimi dobiegły końca zajęcia dla dzieci zorganizowane przez wojkowicką filię biblioteczną. Tegoroczne spotkania w bibliotece pod hasłem „Literacki miszmasz” pozwoliły na ciekawe i twórcze spędzenie wolnego czasu dzieciom pozostającym w domu.

Program ferii był urozmaicony. Były warsztaty plastyczne, literackie oraz gry i zabawy ruchowe. Uczestnicy ferii mieli okazję wykazać się swoimi zdolnościami twórczymi oraz rozwijać swoją kreatywność i  różnorodne talenty, a przede wszystkim wyobraźnię. Powstało więc wiele ciekawych prac plastycznych: zimowe pejzaże, papierowe bałwany i kolorowe pingwiny wykonane różnymi technikami plastycznymi.

Z kolei z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci wykonały dla nich piękne, kolorowe laurki. Podczas zajęć, jak na bibliotekę przystało, nie zabrakło również głośnego czytania fragmentów książek, opowiadań i wierszy o tematyce zimowej.

zajęcia

Obchodziliśmy również Dzień Kubusia Puchatka, który przypada 18 stycznia. Rozwiązywaliśmy quizy, rebusy i ulubione przez dzieci kalambury, które rozwijają umiejętność logicznego myślenia, spostrzegawczość i wyobraźnię. Największą jednak popularnością cieszyły się zajęcia muzyczno-ruchowe „Kraina śniegu zabawy z Elizą i bałwankiem”, które poprowadzili animatorzy teatru „Maska” z Krakowa. Były zagadki, tańce, zabawy z chustą animacyjną, bitwa na śnieżki, przeciąganie liny i wiele innych ciekawych gier i zabaw na zimowy czas. Dzieci świetnie się bawiły, było dużo śmiechu i radości.

Na zakończenie ferii uczestnicy zajęć otrzymali dyplomy i drobne upominki oraz słodkie co nieco. Z prac wykonanych przez dzieci w czasie ferii powstała wystawa, którą można zobaczyć w bibliotece. W tegorocznych „Feriach zimowych w bibliotece” wzięło udział 20 dzieci, które po każdym dniu spędzonym w bibliotece wychodziły zadowolone. I chociaż ferie się skończyły biblioteka nadal jest otwarta i oferując dobrą książkę czeka na tych, którzy chcą się z nią zaprzyjaźnić.

Nadesłała: Marzena Wacławek, Filia Biblioteczna w Wojkowicach Kościelnych